Problem z wieszaniem gier na Linux Mint u Kenexa: Różnice pomiędzy wersjami

m
Linia 28: Linia 28:
! Propozycja !! Skutek
! Propozycja !! Skutek
|-
|-
| Zmiana sterownika w menadżerze sterowników (''Driver Manager'')<br><br> Sprawdzone:<br>nvidia-driver-580-open<br>nvidia-driver-570-open<br>xserver-xorg-video-nouveau<br><br>Szczegóły historii:<br>Sterownik sam przestawił się na nieoficjalny. Możliwe, że stało się to wtedy, gdy wersja 550 zniknęła z manadżera. Powrót do sterownika Nvidii (w wersji 580) na początku wydawał się pomóc, ale problem wrócił.|| Brak zmian
| Zmiana sterownika w menadżerze sterowników (''Driver Manager'')<br><br> Sprawdzone:<br>nvidia-driver-580-open<br>nvidia-driver-570-open<br>xserver-xorg-video-nouveau<br><br>Szczegóły historii:<br>Sterownik sam przestawił się na nieoficjalny. Możliwe, że stało się to wtedy, gdy wersja 550 zniknęła z manadżera. Powrót do sterownika Nvidii (w wersji 580) na początku wydawał się pomóc, ale problem wrócił.|| Brak poprawy
|-
|-
| Granie w oknie bez ramki (''borderless'') zamiast na pełnym ekranie (''full screen'') || Brak zmian
| Granie w oknie bez ramki (''borderless'') zamiast na pełnym ekranie (''full screen'') || Brak poprawy
|-
|-
| Zmiana wersji Protona w [[Steam]] || Brak zmian
| Zmiana wersji Protona w [[Steam]] || Brak poprawy
|-
|-
| Przestawienie Nvidia z "On Demand" na "Performance Mode" || Spowodowało powrót [[Problem z załadowaniem Linux Mint u Kenexa|problemu z ładowaniem systemu]]
| Przestawienie Nvidia z "On Demand" na "Performance Mode" || Spowodowało powrót [[Problem z załadowaniem Linux Mint u Kenexa|problemu z ładowaniem systemu]]
|-
|-
| Włączanie gamemoderun podczas grania.<br><br>Szczegóły:<br>Dopisywanie "gamemoderun %command%" przy opcjach uruchamiania gry na [[Steam]]. || Brak zmian
| Włączanie gamemoderun podczas grania.<br><br>Szczegóły:<br>Dopisywanie "gamemoderun %command%" przy opcjach uruchamiania gry na [[Steam]]. || Brak poprawy
|-
|-
| Odinstalowanie gamemode || Brak zmian
| Odinstalowanie gamemode || Brak poprawy
|-
|-
| Przesłanie logów z komendy "journalctl -b" || Nie ma w nich nic ciekawego
| Przesłanie logów z komendy "journalctl -b" || Nie ma w nich nic ciekawego
|-
|-
| Przesłanie logów z Protona za pomocą "PROTON_LOG=1 %command%" || Nie ma w nich nic ciekawego
| Przesłanie logów z Protona za pomocą "PROTON_LOG=1 %command%" || Nie ma w nich nic ciekawego
|}
== Brak wsparcia instytucjonalnego ==
{| class="wikitable gigapadding"
! Instytucja !! Wsparcie
|-
| Kontakt z supportem Nvidii || Odpowiedzieli, że pomagają tylko dla systemu Windows i odesłali [https://forums.developer.nvidia.com/c/gpu-graphics/linux/148 tutaj].
|-
| Kontakt z supportem Valve / Steam || Nie ma jak się skontaktować. Formularz odsyła do autorów poszczególnych gier.
|}
|}