Przejdź do zawartości

DeGoogle: Różnice pomiędzy wersjami

m
brak opisu edycji
mNie podano opisu zmian
 
Linia 4: Linia 4:


== Alternatywy proponowane przez społeczność MW dla... ==
== Alternatywy proponowane przez społeczność MW dla... ==
{{Achtung|Zwróć uwagę, że poniższa lista nie jest raportem przygotowanym przez badaczy bezpieczeństwa, tylko jest swobodnym dziełem społeczności. To, że coś znajduje się na poniższej liście, nie gwarantuje bezpieczeństwa. Lista może być także nieaktualna. Najlepiej skonsultuj swoją decyzję z kimś kompetentnym.}}
{{Callout
|foldable=false
|danger
|Amatorski zbiór
|Zwróć uwagę, że poniższa lista nie jest raportem przygotowanym przez badaczy bezpieczeństwa, tylko jest swobodnym dziełem społeczności. To, że coś znajduje się na poniższej liście, nie gwarantuje bezpieczeństwa. Lista może być także nieaktualna. Najlepiej skonsultuj swoją decyzję z kimś kompetentnym.
}}


Znasz spoko alternatywy dla usług Google? Dopisz je do naszej listy! :-D
Znasz spoko alternatywy dla usług Google? Dopisz je do naszej listy! :-D
Linia 114: Linia 119:
{| class="wikitable gigapadding"
{| class="wikitable gigapadding"
! Usługa !! Opis i linki
! Usługa !! Opis i linki
|-
| [[Obsidian]] || Darmowy program do tworzenia notatek i baz wiedzy. Pozwala linkować ze sobą podstrony, co czyni go dobrym kandydatem na lokalną wiki do prywatnych zastosowań.<br><br>[https://obsidian.md/ Oficjalna strona]
|-
|-
| [[Standard Notes]] || Szyfrowane notatki synchronizujące się za pomocą chmury.<br><br>[https://proton.me/drive Oficjalna strona]
| [[Standard Notes]] || Szyfrowane notatki synchronizujące się za pomocą chmury.<br><br>[https://proton.me/drive Oficjalna strona]
|}
|}


=== Google Docs, Google Sheets, Google Slides ===
=== Google Docs, Google Sheets, Google Slides ===
Linia 130: Linia 136:
|-
|-
| [[OnlyOffice]] || Interfejs jest podobny do Microsoft Office, ale brzydszy.<br><br>Można skorzystać z oficjalnej chmury lub postawić własną. Dla niektórych dużą wadą będzie konieczność podania numeru telefonu, by założyć konto na oficjalnej.<br><br>[https://www.onlyoffice.com/ Oficjalna strona]
| [[OnlyOffice]] || Interfejs jest podobny do Microsoft Office, ale brzydszy.<br><br>Można skorzystać z oficjalnej chmury lub postawić własną. Dla niektórych dużą wadą będzie konieczność podania numeru telefonu, by założyć konto na oficjalnej.<br><br>[https://www.onlyoffice.com/ Oficjalna strona]
|}
=== Google Translate ===
{| class="wikitable gigapadding"
! Usługa !! Opis i linki
|-
| [[LocalTranslate]] || Bezpłatna, otwartoźródłowa aplikacja na Linuxa pozwalająca tłumaczyć tekst offline.  Wykorzystuje model neuronowy przygotowany przez Mozillę (autorów przeglądarki [[Firefox]]).<br><br>[https://terslang.github.io/LocalTranslate/ Oficjalna strona]
|}
|}