Przejdź do zawartości

Linux Mint: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 340 bajtów ,  7 kwietnia
Linia 29: Linia 29:
|-
|-
| [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer'''
| [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer'''
|-
| [[/Przypisanie Pr Scr do Flameshot/]] || W programie [[Flameshot]] nie można bezpośrednio przypisać klawisza '''Pr Scr''' do robienia screenów. Należy to uczynić za pomocą ustawień systemowych. || W ustawieniach '''Keyboard''' dodaj nowy skrót z komendą <code>flameshot gui</code> i przypisz do niego klawisz np. ''Pr Scr''.
|-
|-
|}
|}