Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/2024 (fikcyjne): Różnice pomiędzy wersjami
Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/2024 (fikcyjne) (tekst źródłowy)
Wersja z 22:59, 15 lut 2023
, 15 lut 2023brak opisu edycji
Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej (przeglądarkowej) Zaawansowana edycja mobilna |
Nie podano opisu zmian Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej (przeglądarkowej) Zaawansowana edycja mobilna |
||
Linia 752: | Linia 752: | ||
| | | | ||
|align=center|2 | |align=center|2 | ||
|} | |||
== Zwycięzcy kwalifikacji do zawodów == | |||
Przed każdymi zawodami Pucharu Świata rozgrywa się kwalifikacje, wyłaniające uczestników konkursu głównego, przy czym na skoczniach dużych awansuje 50 najlepszych skoczków, a na skoczniach mamucich (konkursy lotów) awansuje 40 najlepszych zawodników. | |||
Nie przeprowadza się kwalifikacji do ostatniego konkursu indywidualnego w sezonie (tzw. finału Pucharu Świata), w którym prawo startu ma wyłącznie najlepszych 30 zawodników klasyfikacji generalnej PŚ. Gdyby kraj organizujący tę rywalizację (Słowenia) miał mniej niż 4 skoczków w tej grupie, mógłby wystawić dodatkowo tylu zawodników, aby wypełnić ten limit. | |||
{| class="wikitable" style="font-size: 90%" | |||
!Nr | |||
!Data kwalifikacji | |||
!Data konkursu | |||
!Miejsce | |||
!Zawodnik | |||
|- | |||
|align=right|1. | |||
|align=right|4 listopada 2022 | |||
|align=right|5 listopada 2022 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Poland.svg|22px]] Wisła | |||
|[[Plik:Flag of Japan.svg|22px]] Ryōyū Kobayashi | |||
|- | |||
|align=right|2. | |||
|align=right|6 listopada 2022 | |||
|align=right|6 listopada 2022 | |||
|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Karl Geiger | |||
|- | |||
|align=right|3. | |||
|align=right|25 listopada 2022 | |||
|align=right|26 listopada 2022 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Finland.svg|22px]] Ruka | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|4. | |||
|align=right|27 listopada 2022 | |||
|align=right|27 listopada 2022 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|5. | |||
|align=right|9 grudnia 2022 | |||
|align=right|11 grudnia 2022 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Titisee-Neustadt | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|6. | |||
|align=right|16 grudnia 2022 | |||
|align=right|17 grudnia 2022 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|22px]] Engelberg | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|7. | |||
|align=right|18 grudnia 2022 | |||
|align=right|18 grudnia 2022 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|8. | |||
|align=right|28 grudnia 2022 | |||
|align=right|29 grudnia 2022 | |||
|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Oberstdorf | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|9. | |||
|align=right|31 grudnia 2022 | |||
|align=right|1 stycznia 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Garmisch-Partenkirchen | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|10. | |||
|align=right|3 stycznia 2023 | |||
|align=right|4 stycznia 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Austria.svg|22px]] Innsbruck | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|11. | |||
|align=right|5 stycznia 2023 | |||
|align=right|6 stycznia 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Austria.svg|22px]] Bischofshofen | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|12. | |||
|align=right|13 stycznia 2023 | |||
|align=right|15 stycznia 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Poland.svg|22px]] Zakopane | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|13. | |||
|align=right|20 stycznia 2023 | |||
|align=right|20 stycznia 2023 | |||
|rowspan=3|[[Plik:Flag of Japan.svg|22px]] Sapporo | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|14. | |||
|align=right|21 stycznia 2023 | |||
|align=right|21 stycznia 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|15. | |||
|align=right|22 stycznia 2023 | |||
|align=right|22 stycznia 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|16. | |||
|align=right|27 stycznia 2023 | |||
|align=right|28 stycznia 2023 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Austria.svg|22px]] Bad Mitterndorf | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|17. | |||
|align=right|29 stycznia 2023 | |||
|align=right|29 stycznia 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|18. | |||
|align=right|3 lutego 2023 | |||
|align=right|4 lutego 2023 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Willingen | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|19. | |||
|align=right|5 lutego 2023 | |||
|align=right|5 lutego 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|20. | |||
|align=right|10 lutego 2023 | |||
|align=right|10 lutego 2023 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Germany.svg|22px]] Titisee-Neustadt | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|21. | |||
|align=right|12 lutego 2023 | |||
|align=right|12 lutego 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|22. | |||
|align=right|17 lutego 2023 | |||
|align=right|18 lutego 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Romania.svg|22px]] Râșnov | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|23. | |||
|align=right|10 marca 2023 | |||
|align=right|12 marca 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Norway.svg|22px]] Oslo | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|24. | |||
|align=right|13 marca 2023 | |||
|align=right|14 marca 2023 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Norway.svg|22px]] Lillehammer | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|25. | |||
|align=right|15 marca 2023 | |||
|align=right|16 marca 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|26. | |||
|align=right|16 marca 2023 | |||
|align=right|17 marca 2023 | |||
|rowspan=2|[[Plik:Flag of Norway.svg|22px]] Vikersund | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|27. | |||
|align=right|19 marca 2023 | |||
|align=right|19 marca 2023 | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|28. | |||
|align=right|24 marca 2023 | |||
|align=right|25 marca 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Finland.svg|22px]] Lahti | |||
| | |||
|- | |||
|align=right|29. | |||
|align=right|30 marca 2023 | |||
|align=right|31 marca 2023 | |||
|[[Plik:Flag of Slovenia.svg|22px]] Planica | |||
| | |||
|} | |} |