Użytkownik:Gal/Brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
brak opisu edycji
(Utworzono nową stronę "{| class="wikitable" | | Większość protestantyzmu | Luteranizm | Anglikanizm | Nestorianizm | Monofizytyzm | Prawosławie | Starokatolicyzm | Katolicyzm |- | Czy ma...") |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
| Tak | | Tak | ||
| Tak | | Tak | ||
|- | |||
| Rozwody | |||
| Dopuszczone | |||
| Dopuszczone | |||
| Dopuszczone | |||
| Dopuszczone <ref>https://bethkokheh.assyrianchurch.org/wp-content/uploads/2016/11/TheEngagement.pdf</ref> | |||
| Dopuszczone | |||
| Dopuszczone | |||
| Dopuszczone | |||
| Praktycznie zabronione (wyjątek: papież może rozwiązać małżeństwo niedopełnione) (CIC 1142, CCEO 862) | |||