17 347
edycji
m (→Poradniki) |
(→Poradniki: +) |
||
| Linia 29: | Linia 29: | ||
|- | |- | ||
| [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer''' | | [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer''' | ||
|- | |||
| [[/Przypisanie Pr Scr do Flameshot/]] || W programie [[Flameshot]] nie można bezpośrednio przypisać klawisza '''Pr Scr''' do robienia screenów. Należy to uczynić za pomocą ustawień systemowych. || W ustawieniach '''Keyboard''' dodaj nowy skrót z komendą <code>flameshot gui</code> i przypisz do niego klawisz np. ''Pr Scr''. | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||