Przejdź do zawartości

Linux Mint: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 221 bajtów ,  16 kwietnia
m
+
mNie podano opisu zmian
m (+)
Linia 32: Linia 32:
|-
|-
| [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer'''
| [[/Poprawa czcionek/]] || Domyślnie Mint renderuje czcionki zupełnie inaczej niż Windows oraz nie posiada licznych czcionek, które zawiera Windows. Przez to wiele aplikacji i stron może wyglądać dla Ciebie paskudnie. Na szczęście da się temu zaradzić, by rzeczy wyglądały podobnie do Windowsa. || Wykonaj dwie operacje:<br><br>1. W pliku '''/etc/environment''' dodaj linijkę <code>FREETYPE_PROPERTIES="cff:no-stem-darkening=0 autofitter:no-stem-darkening=0"</code><br><br>2. Pobierz paczkę '''ttf-mscorefonts-installer'''
|-
|}
=== Poradniki dotyczące terminala ===
{| class="wikitable gigapadding"
|-
! Nazwa !! Opis !! TL:DR
|-
| [[/Terminal dla początkujących/]] || Poradnik wprowadza od podstaw w zagadnienie mintowego terminala. || -
|-
|-
|}
|}